Başlığı Siz Yazın !

Evvelden gelen bir hastalık olmasına rağmen şimdilerde zirve yapmış durumda. Mitomani. Evet, doğru, yalan söyleme hastalığı. Askerlik yapanlar iyi bilirler. Her zaman bir askerlik süresi kısalma mevzusu vardır. Terhis olana kadar askerin gazını alır. Belli ki bilinçli ortaya atılan bir iddia. Asker bir yerlerden duyuyor, sonra onu arkadaşına o da arkadaşına derken tanımadığı biri de söyleyince “demek hakkaten böyle bir şey var” deyip kendi de inanıyor. Haddimi aşıp kimseye mitomani damgası vuracak değilim. Kişi kendisinden sorumludur. Zaten kanaatimce bu hastalığı bulunan vatandaşın kabullenmesi de mümkün değil.

Temelinde sevgi ve ilgi arayışı yatıyor. Artık aileden, çevreden, eşten, dosttan ilgi göremeyince veya çevresinde kendine eşdeğer gördüğü biri kendinden daha popülerse bu rahatsız ediyor. Ve mitomani devrede. Atasözü: Tavuk Kaza bakmış gözü yırtılmış. Göz yırtılır mı demeyin. Çok basit şeyler için gereksiz yere yalan söylerler. Cafeye gittik 15 20 tane çay içtik adam bizden hesap almadı. Sebep? E almadı işte. Bu seni yüceltmedi ki. Evin yansa kül olur bundan sonra. Allahtan çalıştıkları kurumda işe girdiler de kuruma nizam intizam getirdiler. Yoksa maazallah kurum işleyiş itibariyle iflas edecekti. Allahtan fikrini beyan etti. Yoksa işi yarım bırakıp kaçacaktık. Allahtan çevresi geniş. Yoksa bakkaldan ekmek alamayacaktık. Allahtan halı sahaya götürdük. Yoksa tek gol atamayacaktık. Allahtan gezmeye beraber gittik yoksa o güzelim yerlerden mahrum kalacaktık.

Allahtan çalışmalarımızda bizle beraber bulundu. Yoksa rezil olacaktık. Allahtan ki varlar. Yoksa kendimizi gerçekten işe yaramaz sanacaktık. Allah çoluğumuzu çocuğumuzu esirgesin. Her yazımdan sonra birileri soğuk davranmaya başlıyor, birileri farklı görmeye başlıyor, birileri ne boş adammış diyor, birileri özenti diyor, birileri sen hayırdır “gardaş”? diyor. Takdir eden de var elbet ama konumuz onlar değil. İstisnasız herşeyi eleştirenler, Menfaatleri doğrultusunda sevip sayanlar, Kendi görüşü haricinde görüş belirtenlere cahil/hain gözüyle bakanlar, Sömürücüler, İstismarcılar, Yalancılar, Nemelazımcılar, Bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılar, Çevresindekiler(l)e hava atanlar, İsminden önce mesleğini söyleyenler, Her konuda az hiçbir konuda tam fikri olmayıp caz yapanlar, Çevresindeki herkesi kendine örnek alanlar, Beraberken can, yollar ayrıldıktan sonra aleyhte konuşanlar. Sizleri susturmamız zaten mümkün olmayacaktır. Onun için ben yine yazayım siz yine konuşmaya devam edin. Ama lütfen aleyhte konuşun. Yukarıda sayılan insanların, birini övmesi o insana hakarettir.

Adam diyor ki bu şahıs biri hakkında iyi diyorsa demek o adamdan bir halt olmaz. Dolayısıyla çamur atmaya devam. İzi kalsın bir yıkamacıda hallettiririz. Zamanında arabamın bagajına bişeyler döküldü. Oto yıkamaya gittim. Durumu anlattım geçer mi bu leke dedim. Adam gayet sakin. Namus lekesi hariç her leke geçer dedi. Rahatladım. Ogün bugün rahatım. İnsan öz benliğini ve geldiği yeri unutmasın gerisi kolay. Sevgi ve Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.