Yerli Otomobil Elazığ’da Üretilsin Kampanyası (elazigsonhaber)

Yerli Otomobil fabrikasının Elazığ’da kurulması için Genç Elazığlılar Derneği tarafından başlatılan “Yerli otomobil Elazığ’da üretilsin 123 bin 23 imza kampanyası tamamlandı. Kampanya da 130 bin imza toplandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil açıklamasından sonra, kurulacak fabrikanın Elazığ’da kurulması amacıyla Genç Elazığlılar Derneği tarafından başlatılan Yerli otomobil Elazığ’da üretilsin 123 bin 23 imza kampanyası tamamlandı. 1 Hafta süren kampanyada hedeflenen 123 bin 23 imzanın üzerine çıkılarak, 130 bin imza toplandı. Düzenledikleri kampanya ile hedeflerinin Elazığ’ın talebini Türkiye’ye duyurmak istediklerini ifade eden GELDER Başkanı Fuad Ülger, şehre katkı sağlamak istediklerini söyledi. Tepki aldıklarını da kaydeden Ülger, toplanan 130 bin imzanın siyasiler aracılığı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete ulaştırılacağını belirtti.

“130 BİN İMZA TOPLADIK” Fuad Ülger, “130 bin imza topladık. 8 günlük bir süreçti, gayet zorlu bir süreçti. Sıcak ve soğuk havanın olduğu zorlu bir süreçten geçtik. İmzalarımızı toplamayı başardık. Amacımız tabi ki otomobil fabrikasının yarın Elazığ’da kurulması değil. En azından bu otomobil fabrikasının Elazığ’da kurulması için bir gündem oluşturmaktı. Bu gündemi de oluşturduğumuzda Elazığ halkı nezdinde oluşturduğumuza inanıyoruz. Tabi asıl amaçtan ayrılmadan bu yolda yürümek hedefimizdi bazı tepkiler aldık. Bazı eleştiriler aldık. Belki de bir kısır döngü oluşturmak isteniyordu fakat biz bunlara kulak asmadık. Sadece ve sadece yerli otomobil Elazığ’da üretilmesi için gayret gösterdik ve imzalarımızı toplamayı başardık. Bu imzaları Elazığ’da sivil toplum kuruluşlarının toplaması gerekiyordu. Bizde Elazığ’ın bir sivil toplum kuruluşu olarak, genç Elazığlılar derneği olarak bu işi üstlendik ve memleketimize en azından katkı sağlamak amacıyla imzalarımızı topladık. İmzalarımızı siyasilerimiz aracıyla inşallah Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize sunacağız. Biz de Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu yerli üretim furyasında Elazığ olarak yerimizi almak istiyoruz diye sesimizi duyurmaya niyetliyiz” ifadelerini kullandı.

“BİZ KENDİMİZE GÜVENİYORUZ” İmza kampanyalarının Elazığ ile birlikte birçok ilde başladığını dile getiren Fuad Ülger, Muzaffer Sezgin aracılığı ile en güçlü motorların Elazığ’da yapıldığını ve diğer illerin geride bırakılacağını söyledi. Ülger, “Bu başlatılan kampanyadaki olan illerde hiçbir STK, hiçbir gazete, hiçbir kamu kuruluşu buna köstek olmadılar. Herkes destek oldu. Ulusal haberleri açıp baktığınızda Kütahya yerli otomobilin burada üretilmesini istiyor diyor, Sivas yerli otomobilin burada üretilmesini istiyor diyor ve Malatya yerli otomobilin Malatya’da üretilmesini istiyor diyor. Baktığımız zaman bu illerde de bir liman yok. Bu illerde de Güney Kuzey demiryolları yok fakat insanlar bir olup, beraber olup belkide bu taleplerini Cumhurbaşkanına en güzel, en güçlü şekilde ileterek bu fabrikanın kendi illerinde açılmasını sağlayacaklar. Bizim böyle bir özgüvensizliğimiz, böyle bir küçümsemişliğimiz yok. Biz kendimize güveniyoruz. Memleket olarak da güveniyoruz. Şöyle bir tepki ile karşılaştık. İşte biz liman kenti değiliz, bizim demiryollarımız limanlara uygun değil. Biz liman kenti değiliz doğru, Ortadoğu’ya sevk edilecek araçlar buradan üretilebilir. Bizim şöyle bir avantajımız var; Biz Türkiye’nin şu anda Muzaffer Sezgin usta aracılığıyla Türkiye’nin en güçlü ve en kaliteli motorlarını yapıyoruz. Bu bizim en büyük avantajımız, diğer illeri geride bırakacağımız en güçlü yönümüz bu. Baktığımız zaman Kuzey Güney hattındaki demiryollarıyla, şu andaki devlet demir yollarıyla görüşmeler yürütülüyor. Siyasilerimiz isterlese bizim bu konuda da çalışmalarımız var. Çalışmalarımızı da kendilerine sunarız. Bu anlamda araç yerli otomobil fabrikasını Elazığ’da üretilmesi kampanyasında getirdiğimiz sesle inşallah demiryolunda böyle bir hamle yapılmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.